Login:  Hasło:      

 
 
             
     
  Regaty żeglarskie pamięci Szczepana Dąbrowskiego      
             
  UKS Akademia Augustów zaprasza wszystkich omegowców w dniach 15-16 czerwca na Regaty żeglarskie pamięci Szczepana Dąbrowskiego, które odbędą się w Augustowie na Jeziorze Białym. Dwa dni zmagań na wodzie. Bardzo piękny i ciekawym akwenie. Nie może Was zabraknąć. Drugie regaty Podlaskiej Ligi Żeglarskiej już za tydzień! Zapraszamy!      
         

     
  MAMY ICH !!!!      
             
 

Z radością informujemy , że nasi ligowi koledzy zwyciężyli w I  Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ. "Dżygitci" wygrali  pierwszą edycję tych regat reprezentująć naszą Podlaską Ligę Żeglarską. Sternikowi i załodze ogromne gratulacje. Oni mają puchar, a my jako liga mamy ich!!!!

Poniżej zamieszczam tekst ze strony Polskiego Związku Żeglarskiego:

Załoga w składzie Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok, reprezentująca Podlaską Ligę Żeglarską, wygrała 1. edycję Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, które w dniach 13-14 kwietnia odbyły się w Rynie.
Za nami pierwsza edycja regat dla zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek lokalnych. Areną zmagań najlepszych reprezentantów lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski było Jezioro Ryńskie, a bazą zawodów był ośrodek "Bocianie Gniazdo" w Rynie. Dzięki doskonałej, wietrznej pogodzie, której towarzyszyło słońce, w ciągu dwóch dni rywalizacji udało się przeprowadzić aż dwanaście wyścigów, po sześć każdego dnia. Czternaście trzyosobowych załóg ścigało się na jachtach Antila 24, które zapewnił główny organizator - Polski Związek Żeglarski.

Po zaciętej walce do ostatniego wyścigu, zwyciężyła załoga w składzie Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok, reprezentująca Podlaską Ligę Żeglarską, która wygrała dwa z dwunastu biegów i aż czterokrotnie mijała linię mety jako druga. Ta ekipa po sobotnich wyścigach była wiceliderem, ale w niedzielę żeglowała na tyle dobrze, że udało się jej wysunąć na pierwszą pozycję i nie oddać się jej aż do końca.

Drugie miejsce w całych regatach zajęła załoga Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, gdzie sternikiem był Mariusz Kaźmierczak, a załogantami byli Piotr Rochowiak i Janek Bursztyński. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga w składzie Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst i Grzegorz Waszkiewicz, która wystąpiła jako reprezentacja klubów ŻUKS Stężyca, Stowarzyszenie Port Mechelinki, KS Damroka Chmielno, UKŻ Lamelka Kartuzy oraz UKS Wodniacy Garczyn. O zaciętości rywalizacji w pierwszej trójce świadczy to, że między tymi załogami było ostatecznie tylko po dwa punkty różnicy.

Impreza była jednym z wydarzeń, które odbywają się w ramach jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty miały na celu między innymi pokazanie w jednej, wspólnej imprezie wysiłku i pasji wielu żeglarzy, którzy na przestrzeni całego roku ścigają się w wielu imprezach i na jachtach różnych klas na terenie całego kraju. Ponadto partnerem regat był program "Pływam bez promili".

Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ:

1. Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok - Podlaska Liga Żeglarska
2. Mariusz Kaźmierczak, Piotr Rochowiak, Jan Bursztyński - Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski
3. Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Grzegorz Waszkiewicz - Kluby: ŻUKS Stężyca, Stowarzyszenie Port Mechelinki, KS Damroka Chmielno, UKŻ Lamelka Kartuzy, UKS Wodniacy Garczyn
4. Piotr Bokota, Konrad Bokota, Jakub Jurczak - Biuro Turystyki i Sportu GREGOR TOUR Grzegorz Jurczak
5. Marcin Dobrosielski, Paweł Roszkowski, Maciej Dymeski - Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos"
6. Dariusz Jasnowski, Dariusz Schmidt, Rafał Burda - Chojnicki Klub Żeglarski
7. Zygmunt Mitka, Marcin Renczuk, Wojciech Sibielak - Klub Żeglarski Zagłębie w Sosnowcu
8. Mieszko Cieśla, Kacper Chojnowski, Tomasz Łuszczyński - Stowarzyszenie "Puchar Soliny"
9. Marian Preiss, Robert Drewnowski, Tomasz Drewnowski - Stowarzyszenie "Miedwie"
10. Ryszard Gryc, Bartosz Illamann, Liliana Skrycka - Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr"
11. Radosław Zawada, Piotr Kłysz, Gniewomir Cieśla - Stowarzyszenie "Puchar Soliny"
12. Sylwester Cichecki, Ewa Cichecka, Andrzej Kąpiński - Płocki Okręgowy Związek Żeglarski
13. Piotr Dziedzic, Damian Dziedzic, Sławomir Kraiss - Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski
14. Bartłomiej Wrzecionek, Piotr Wrzecionek, Andrzej Łychowski - Klub Morski "Horn"

Ps. I jak sie tu nie cieszyć na nadchodzący sezon żeglarski w lidze? Przecież od dawna obowiązuje zasada : Bij Mistrza!  Oj będzie się działo..........

Mirek

     
         

     
  Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ      
             
 

Uwaga Omegowcy.

Już jutro w Rynie rusza pierwsza edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.  Startują tam nasi koledzy z Podlaskiej Ligi Żeglarskiej - Maciek Garniewski z załogą. To popularni  "Dżygici" - Mistrzowie naszej ligi w roku 2018. 

Trzymamy kciuki za naszych i powodzenia chłopaki!!!!

     
         

     
  Uwaga. Zmiana terminu regat.      
             
 

Organizator regat w Olecku na prośbę sponsorów zmuszony był przesunąć termin rozgrywania imprezy na 17-18 sierpnia. Za utrudnienia przepraszamy.

     
         

     
  Spotkanie organizacyjne      
             
 

Informuję wszystkich zainteresowanych organizatorów regat i zawodników , że spotkanie organizacyjne w sprawie regulaminu i kalendarza ligi na rok 2019 odbedzie się 23.02.2019 o godzinie 10.00 w Rajgrodzie (YC Arcus) ul. Szkolna 7a.

Zapraszam.

Mirek Keller

     
         
             
             
             
             
             
    Copyright©  LigiSportowe.pl  

stat4u